Operos vaistinė

A. Vienuolio g. 6, Vilnius
Tel.: +370 5 212 6116

PARAZITŲ IŠTYRIMAS

            

Žmogaus organizmas - puiki gyvenamoji aplinka bet kokiam helmintui: stabili temperatūra (36,6°C), pastovi drėgmė (apie 80%), reguliariai patenkantis maistas, kurį mes savo pačių labui stengiamės paįvairinti vitaminais, maisto papildais, mikro- ir makroelementais.

Beje, jų veikla mūsų organizme yra kalta dėl kone 80% (!) visų mus ištinkančių ligų ir negalavimų. Parazito sąvoka apima išties ilgą organizmų sąrašą, pradedant virusais, bakterijomis bei paprasčiausiais pirmuonimis, ir baigiant vabzdžiais kraujasiurbiais. Juk jie visi – askaridės, liamblijos, kraujinės siurbikės, toksoplazmos, bakterijos, erkės ir kt. –  be išimties parazituoja kitoje gyvybės formoje, gyvena ir klesti svetimos sveikatos sąskaita.

Deja, dauguma helmintų ilgai išgyvena žmogaus organizme, nesukeldami simptomų arba maskuodamiesi įvairiomis ligomis:

Užkratas. Kur ir kaip galima užsikrėsti helmintu?

Kodėl gi pasigauname tokią bjaurastį ? Kodėl leidžiame parazitui ne tik įsikurti mūsų kūne, bet ir ten gyventi visko pertekus, tukti, daugintis, nuodyti ir silpninti mūsų organizmą?

Daugeliu atveju štai kokios priežastys:

  1. Kartais pacientai metų metus gydo helmintozių pasėkmes, nė neįtardami tikrosios savo negalavimų priežasties. Daugumos kirmėlių invazijos „slepiasi“ po vienu ar keliais nespecifiniais simptomais, pvz., bendru silpnumu, alergija, odos niežėjimu, plaukų slinkimu, lūžinėjančiais nagais, nervingumu, miego sutrikimu, pilvo skausmu, vidurių pūtimu, tuštinimosi sutrikimu, sunkiai įveikiama disbakterioze, galvos skausmu, pykinimu, sumažėjusiu apetitu rytais, kūno masės padidėjimu ar sumažėjimu, hemoglobino kiekio kraujyje sumažėjimu.
  2. Poliklinikose taikomi tyrimų metodai „kirmėlių kiaušinėliams“ nustatyti praktiškai nesuteikia informacijos (neparodo daugumos parazitų).
  3. Išaugo namuose laikomų naminių gyvūnų skaičius (beveik visi gyvūnai, įskaitant iš namų neišleidžiamas kates, yra užsikrėtę helmintais).
  4. Dažnai helmintais užsikrėčiama atostogaudant šilto klimato šalyse (kadangi inkubacinis laikotarpis ilgas, spėja užsikrėsti ir šeimos nariai bei bendradarbiai), o pasekmės išaiškėja tik praėjus keliems mėnesiams po atostogų.

Šiuo metu yra žinoma apie 300 žmogaus helmintozių, bet ne visos jos plačiai paplitusios. Patekus į žarnyną liamblijai, jau po paros vos viename jo centimetre parazituoja iki milijono individų! Jų dauginimosi sparta prilygsta ląstelės dalijimosi greičiui...

Šiuolaikiniai „kirmėlių kiaušinėlių nustatymo“ ir kiti panašūs tyrimai – ne visada veiksmingi. Kai kurių specialistų manymu, jų patikimumas tesiekia vos 20%.

Kodėl įprastiniais metodais sunku rasti helmintus?

Helmintų  tyrimų rūšis:

Išmatų tyrimas
Kiekvienas parazitas kas tam tikrą laikotarpį į išorę išskiria subrandintų kiaušinėlių. Paprastai tai įvyksta kas 1-1,5 mėnesio. Kiaušinėlių „dėjimas“ trunka ne ilgiau kaip 1-2 paras. Vadinasi, norint pataikyti į šias dienas, reikėtų į laboratoriją kasdien atnešti išmatų. Tai sunkiai įgyvendinama.

Tulžies tyrimas 
Tulžis, kurioje iš tiesų galima pamatyti liamblijas, kraujines siurbikes ar jų kiaušinėlius, dažniausiai neišsiskiria būtent dėl spazmų, kuriuos sukelia šie parazitai, arba jos išsiskiria per mažai. Parazitas lieka už regos lauko ribų. Pati procedūra tikrai varginanti, todėl daugelis, ypač vaikai, jos atsisako. Be to, jai reikia patyrusio, kantraus laboranto ir geros laboratorijos.

Ultragarso tyrimas 
Tai objektyvus vaizdas, kurį subjektyviai, o kartais net diametraliai priešingai, vertina skirtingi specialistai. Atsiranda skirtingų išvadų galimybė. „Sutankėjimas“ gali reikšti akmenį, bet gali reikšti ir parazitų sankaupą. 

Biorezonansinis kompiuterinis tyrimas 
Dar prieš 20 metų buvo įrodyta, kad absoliučiai visi gyvi organizmai (ir ląstelės) turi savus, tik jiems būdingus, vibracijų dažnius. Kiekvienam parazitui taip pat būdingi tam tikro dažnio elektromagnetiniai svyravimai. Biorezonanso metodas suteikė galimybę aptikti parazitus, pasislėpusius mūsų kūne.

Parazitai organizme sukelia rimtų sveikatos bėdų, ypač vaikams.

1. Parazitai, prisitvirtindami virškinimo trakte ar „susisukdami lizdą“ (kapsulę) kituose organuose bei audiniuose, pažeidžia ir traumuoja organus, trukdo jiems normaliai funkcionuoti, sukelia skausmus, spazmus, sutrikdo žarnyno peristaltiką. Dėl to atsiranda vidurių užkietėjimas ir t.t.
2. Parazitai kliudo organizmo darbui. Parazitai gali įsikurti ir raumenyse, ir plaučiuose (imituodami tuberkuliozės židinius), ir kepenyse, jie gali net pažeisti smegenis (imituodami klinikinį smegenų auglio vaizdą ir faktiškai nužudydami šeimininką).

3. Įsiskverbę į audinius ar prikibę prie žarnyno sienelių, parazitai pažeidžia dengiamuosius organų audinius ir šitaip atveria kelią infekcijai, sukelia ilgai trunkančius uždegimo židinius, išsekina imuninę sistemą. Ypač jie pažeidžia besiformuojančią ir nestabilią vaiko imuninę sistemą.

4. Parazitai sunaikina resursus, būtinus pačiam organizmui.

Kokias pasekmes tai sukelia?

Ilgainiui parazitų daroma žala vis didėja, nes:

Parazitai "kur valgo, ten ir tuštinasi", t.y., nuodija organizmą savo gyvybinės veiklos produktais. Jei parazitai ilgai egzistuoja žmogaus organizme, palaipsniui pakinta jo imuninė sistema – ji tampa mažiau jautri svetimkūnių „įsiveržimams“, taigi ir paruošia terpę sunkioms infekcijoms bei vėžiniams susirgimams.
Cheminio preparato, kuris įveiktų visas parazitų rūšis visose vystymosi stadijose, nėra

Kokia galima išeitis ?

Taikoma diagnostika biorezonansinis kompiuterinis tyrimas